İlan/Duyuruyu Yaratan

Ahmet Ziyal

Etiketler

Anadolu Yakasının En İyi Kahvaltı Mekanları (Başak Güsar)

Kadıköy & Moda’da En İyi Kahvaltı Mekanları

Brekkie

Şehrin en iddialı ve göz doyuran kahvaltılarından birine sahip olan Brekkie, kruvasan ile yarattığı harikalar ile dikkat çekiyor. Kruvasan ile yapılmış sandviç olarak düşünebileceğiniz Crowich’ler arasından hangisini seçeceğinize karar vermek gerçekten oldukça zor! Yediklerinizin tadı kadar sunumları da bir o kadar güzel. Mozzarella, kuru et, çırpılmış yumurta gibi farklı lezzetler barındıran tuzlu kruvasanların yanı sıra tatlı severler için de muhteşem alternatifler bulunuyor. Bize göre Brekkie’nin en iddalısı ise Lotus bisküviler ile hazırladıkları Lotus Croissant Brekkie!

(Osmanağa, Yoğurtçu Parkı Cd No:24/1, 34714 Kadıköy; 02163450345)

Aralık

Moda’nın dikkat çeken mekanlarından biri olan Aralık, hem tarzı hem de menüsü ile Avrupa kafelerini andıran bir durak. Türk dokunuşlarını, yurt dışında yemeye alışık olduğumuz kahvaltı tabakları ile bir araya getiren mekanın, bazlama ile yapılan Croque Monsieur ve Sıcak Kahvaltı Tabağı’nı deneyebilirsiniz. İzmir tulum peynirli ekşi mayalı pişileri ve bacon ile gelen waffle üstü çırpılmış yumurta Aralık’ın imza kahvaltı tabaklarının arasında yer alıyor.

(Caferağa, Ressam Şeref Akdik Sokağı No 6/a, 34700 Kadıköy; 02165505705)

 

Zapata Bakery

Moda’nın ilk akla gelen kahvaltı mekanlarından biri  Zapata Bakery. Haşhaş ezmesi ve parmesanlı pişi gibi farklı tatların bulunduğu menü, değişik lezzetler arayanlar için ideal. Croque Madame ise menünün en çok tercih edilen ve sevilen tabağı olarak ön plana çıkıyor.

(Caferağa, Şevki Bey Sk. No : 31 A, 34710 Kadıköy; 05071053004)

Naan Bakeshop

Semtin favori fırınlarından olan Naan Bakeshop, kendi yapımları olan ekşi mayalı ekmeklerle özdeşleşmiş bir adres. Mekanın yıldızı ise her yerde resmini göreceğiniz Croque Naan. Yerel lezzetletlerin ön planda olduğu mekanda lavantalı zeytinyağına ekmek banmanızı da tavsiye ederiz. 

(Caferağa, Moda Cd. No:113, 34710 Kadıköy; 08502217099)

Beykoz ve Bağdat Caddesi’nde En İyi Kahvaltı Mekanları

The Townhouse, Suadiye

Son bir senede Bağdat Caddesi’nde açılan yeni mekanların en havalı ve şıklarından biri de The Townhouse. Uzun uzun kahvaltı sofrasında oturmayı sevenler için oldukça konforlu dekorasyonu ile dikkat çeken mekanda paylaşıma uygun tabaklar ön planda. Günlük olarak taze fırından çıkan brioche üzeri avokado tost OGGUSTO’nun favorileri arasında. Kahvaltıda et ve şarküteri ürünlerinden vazgeçemeyenler için farklı çeşitlerin servis edildiği Townhouse’da meşhur English Breakfast gibi sıkça denk gelemediğimiz lezzetler sevindiriyor. Brunch’a eşlik eden özel kokteyller de bir o kadar lezzetli.

(Suadiye, Plaj Yolu Sk. No13, 34740 Kadıköy; 02164631415)

 

Klar Coffee, Caddebostan

Havalı mekanların peşpeşe açılması ile hareketlenen Bağdat Caddesi’nin en yeni üyelerinden biri de Klar Coffee Co! Hem hayvandostlarınızla gitme imkanı hem de iyi kahve eşliğinde güne başlayabileceğiniz mekanda tost çeşitleri, granola ve yumurta seçenekleri menünün en çok tercih edilenlerinin başında.

(Caddebostan Mah. Ömerpaşa Sk. Osnaz Apt, D:No:5/6, 34728 Kadıköy; 02169991342)

Maybe

Anadolu yakasının sevilen müdavim mekanlarından biri olan Maybe, özellikle kahvaltıda tatlı yemeyi severlerin uğraması gereken bir yer. Oldukça yaratıcı tabaklar sunan mekan, mevsim meyvelerine göre değişiklik gösteren Ricotta peynirli Hotcake’leri ile ön plana çıkıyor. 

(Zühtüpaşa, Sabri Kiraz Sk. 14/B, 34724 Kadıköy; 02168026252)

Yazının Orjinalini ve daha bir çok mekan önerisini https://www.oggusto.com/gastronomi/istanbul/istanbulun-en-iyi-kahvalti-mekanlari adresinde bulabilirsiniz.

 

Gönderdi Restoran&Cafe&Pastane 20 Ağu 2021 11:52

Yorumlar (0)

Giriş Yapılmamış