İlan/Duyuruyu Yaratan

Bodrum Haberler

Etiketler

2021 Bodrum Beach Club Raporu

2021 yazında Bodrum’un oldukça hareketli olacağı açık. Zira birçok ünlü restoran markası bu sezon Bodruma yazlık açıyor. Bu mekanların birçoğu da gündüzleri beach club olarak hizmet verecek. Plajlar bu yıl da geçen sezon olduğu gibi sosyal mesafe ve hijyen kurallarının uygun hareket edecek. Duruma istinaden kapasitelerde oluşacak daralmalar sebebiyle beachlere de rezervasyon ile gidilmesi faydalı olacaktır. Aşağıda 2021 yaz sezonunda tarzınıza göre seçim yapabileceğiniz, Bodrum Beach Club alternatifleri bulunmakta. Zira yarımadanın her bölgesi, farkılı karekterde mekanlar ile farklı ziyaretçi profiline hitap ediyor.

frankie beach

Frankie Beach Bodrum

Bitez, Torba ve Akyarlar tarafı, Bodrum’un ilk keşfedilen bölgeleri olarak bir süre yazlıkçı mantığında, oldukça az yeni sayıda mekana ev sahipliği yapmıştı. Son 2 yıldır bu durumun da değiştiğini görüyoruz. Son 10 yılda popülerliği artan Türkbükü, Gündoğan ve Yalıkavak ise mekan hareketliliği anlamında oldukça dinamik. Ayrıca, Türkbükü ve Yalıkavak Marina’nın civarındaki Beach Clublar, akşamüstü partileri ile (happy hour), daha genç bir kitleye hitap ediyor. Yanısıra, bulunduğu doğayı ön plana çıkaran, sunduğu izole alanlar ile hem dinginliği, hem de eğlenceyi dengeli bir şekilde sunanlar plajlar da mevcut.

2021 Bodrum Beach Clublar

Frankie Beach Bodrum

Susona Bodrum, LXR Hotels & Resorts, doğası ve içerisinde yer alan nitelikli mekanları ile dikkat çekiyor. Torba koyunda yarımada üzerine kurulu otel, mavi bayraklı bir deniz ile misafirlerini karşılıyor. Susona Bodrum içerisinde yer alan Frankie Beach Clubdinlendirici ortamının yanısıra akşamüstü itibarı ile dinamizmin arttıran müzik etkinlikleri ile biliniyor. Frankie Bodrum, İstanbul’daki mekanında olduğu gibi taze ve yerel ürünlerden hazırlanan lezzetler sunuyor. Mekanın menüsünde yaza uygun lezzetlerden pizza, salata ve bowl tabaklarının yanısıra, ev yapımı makarnalar yer alıyor. Frankie’nin menüsünün başrolünde ise ağır ateşte pişen büyük balıklar, kemikli etler, deniz mahsüllü paella’lar, kabuklu deniz ürünleri bulunmakta.

frankie beach

Frankie Beach Bodrum

Güzel doğası ve izole alanları ile dinlendirici bir ortamı olan Frankie Beach’de, akşamüstü itibarı ile Sunset Live Sessions saatleri başlıyor. Mert Levent, Aksak, Yosi Gabay gibi önemli DJ’lerin setin başına geçtiği mekanda, haftanın 3 gün canlı müzik programı gerçekleştiriliyor. Frankie Beach’in Temmuz ayı canlı müzik takviminde Cuma Emir Ersoy, Cumartesi İskender Paydaş, Pazar Yol Project yer almakta. Ödüllü barmenlerin yaptığı imza kokteyllerin etkinliklere eşlik ettiği mekan, otel dışından da misafir kabul ediyor. Frankie Bodrum’un güncel programını öğrenmek için, buraya tıklayarak instagram sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Frankie Beach Bodrum250 Tl giriş ücreti ve 500 TL minimum harcama ile misafirlerini ağırlıyor.

frankie beach bodrum

Frankie Beach Bodrum

Frankie Beach Adres: Torba, Kaynar Cd No:15, 48400 Bodrum/Muğla
Telefon: (0538) 544 87 47
Frankie Beach On-line Rezervasyon İçin Tıklayın

Maçakızı

Bodrum Beach Club kültürünü başlatan mekan olarak bilinen Maçakızı, son dönem iyice kaotik hale gelen Türkbükü’nde olmakla beraber, izole konumu sebebiyle bölgeden oldukça farklı bir misafir profiline hitap ediyor. Otel müşterisi haricinde sınırlı sayıda kişiye hizmet veren Maça Kızı, dışarıdan gelen misafirlerinden günlük kişi başı 950 TL harcama talep ediyor. Yabancı misafirleri de oldukça çok olan otelde, kokteyller 170 TL civarı, Lahmacun 85 TL, öğlen kurulan ünlü büfe ise 290 TL’ye sunuluyor. Gündüz saatleri keyifli bir ortamı olan plajda, akşamüstü itibarı ile meşhur Happy Hour’lar başlıyor. Maçakızı akşamları ise fine dining standartlarında bir restorana ev sahipliği yapıyor.

maça kızı

Maça Kızı Happy Hour saati

Maçakızı Adres: Göltürkbükü, Narçiçeği Sokak, 48400 Göltürkbükü, Bodrum
Telefon: (0252) 311 24 00

Colonie Beach

Tilkicik koyu bu yaz belki de Bodrum’un en popüler bölgesi. Güzel denizi ve doğallıyla kendine hayran bırakan koy önemli beach club ve restoranlara da ev sahipliği yapmaya başladı. Colonie, Monkey Bar, Blue Topaz gibi markaların yaratıcısı Desert grup, koyun en güzel bölgelerinden birinde Colonie Beach olarak yerini aldı. Akdeniz mutfağı üzerine bir menüsü olan Colonie’de plaj konseptine uygun burger, salata, makarnaların yanısıra deniz mahsulü seçenekleri de olacak. Ayrıca İstanbul’un sevilen sushi restoranı Yadabu yaz Colonie Beach içerisinde yer alacak. Akşamüstü saatlerinde ise Dj’ler, Colonie ve Monkey’in sevilen kokteylleri ile gün batımına dinamizm katacak. Akşam Blue Topaz olarak şık bir restoran konseptine dönüşecek mekan, plaj saatinde 400 TL minimum harcama ile misafirlerini ağırlıyor olacak.

colonie bodrum

Yada Sushi @ Colonie Baach

Colonie Beach Adres: Yalıkavak Mah. Cankaya sok, Tilkicik Cd. no:3, 48990 Bodrum
Telefon: (0538) 401 04 48

Gizia Türkbükü

Türkbükü, farklı yaş gruplarına hitap eden ve ziyaretçi kitlesiyle birbirinden ayrışan mekanları ile dikkat çekiyor. 2021 yazında bölgedeki oturmuş ve nitelikli mekanların yanına Nişantaşı’nın sevilen brasserie-barı Gizia’a da katıldı. Gizia Türkbükü Bodrum’a uygun konsepti ile gündüzleri plaj, akşamları restoran-bar olarak hizmet verecek. Mekanın keyifli iskelesi gündüzleri plaj konsepti ile hizmet verirken, güne kahvaltı servisi ile başlıyor. Gizia’nın yeşillikler ile kaplı iskelesi Türkbükü’nün en izole plajlarından birisi olacak şekilde tasarlanmış.

gizzia türkbükü

Nişantaşı’ndaki mekanda olduğu gibi odun fırını olan Gizia’nın sevilen pizzalarının yanına yaz konsepti kapsamında lahmacun ve pide de eklenmiş. Fit salata ve burgerlerin olduğu menüde Deniz Mahsullü Linguine denemesi gerekenlerden. İsteyenlerin gündüz saatlerinde de faydalanabildiği mekanın üst bölümü, akşamüstü itibarı ile keyifli bar atmosferine dönüşüyor. Gizia Türkbükü’nde plajından günlük minimum 400 TL harcama ile yararlanılabiliyor.

Adres: Göltürkbükü, İnönü Cad.no:161, 48483 Bodrum/Muğla
Telefon: (0252) 377 62 19

Monkey Bodrum

Bodrum 2021 yazına hızlı giriyor demiştik ya, Pera’nın sevilen mekanı Monkey, Yalıkavak’ın bakir bölgesi Gökçebel’de yazlık mekanını açıyor. Gündüzler plaj konseptinde hizmet verecek mekan, Bölgeye kendine has bohem ruhunu katacağa benzer. Müziğinden kokteyllerine özel bir müdavim kitlesi olan Monkey, doğallığıyla ön plana çıkan koyda misafirlerini ağırlayacak. Bodrum, beach clublar anlamında farklı kitlelere hitap eden mekanlar sunarken cool tarzı ile Monkey, Yalıkavak’ta kendi stilinde bir plaj deneyimi sunacak.

monkey bodrum

Monkey Bodrum

Kumsal ve ağaçlar arasında, 2 ayrı plaj alanı olan mekanda misafirler tercihlerine göre zaman geçirebilecekler. Akdeniz mutfağı üzerine bir menüsü olan Monkey Bodrum, akşamüstü saatlerinde ise, DJ’lerin müziğin ritmini arttırması ile günbatımı partilerine imza atacak. Minimum 250 TL harcama ile misafirlerini kabul edecek olan beach club, akşam saatlerindeyse Monkey Bar ve Yunan restoranı Lipsi olarak hizmet verecek.

Monkey Bodrum Adres: Yalıkavak Şendoğan cad. No : 17, 48990 Bodrum/Muğla
Telefon: (0542) 121 35 74

Sarnıç Beach

Kendiside zaten oldukça eski bir tatil yerleşim yeri olan Bitez, Bodrum’un en eski beachlerinden Sarnıç’a ev sahipliği yapıyor. Sarnıç Beach için bir plajdan öte, Bodrum ile özdeşleşmiş 10 mekandan biri desek yeridir herhalde. Listedeki beach clublardan en çok müdavim kitlesine sahip olan mekan da Sarnıç Bitez olarak karşımıza çıkıyor. Cem Yılmaz, Nejat İşler gibi pek çok ünlü müdavimi olan Sarnıç kült bir Bodrum plajı. Çok fazla piyasa bir plaj olmasın, ama sosyal tarafı da olsun diyenler için Sarnıç ideal bir seçim olacaktır. Sarnıç Beach’in giriş ücreti ise minimum 250 TL’lik harcama olarak belirlenmiş durumda. Pandemi sebebiyle Sarnıç’ta bu yaz minder olan bölümler, şezlonglu kullanıma çevrilmiş durumda. İçerisinde Retro ürünler olan bir mağaza olan Sarnıç Beach’de su sporları da yapmak mümkün.

sarnıç

Sarnıç Bitez

Sarnıç Beach Adres: Bitez, Çökertme Cd. No:23 48470, Bodrum
Telefon: (0530) 034 34 34

Danış Bodrum

2021 yazına Bodrum birçok yeni plaj ile giriyor. Geçen sene güzel doğası ve denizi ile oldukça popüler bir sezon geçiren Mare Beach bu sene Danış Bodrum olarak açılıyor. Sektörün tecrübeli ismi Danış Ulaş’ın yeni markasının Bodrum’daki ilk mekanı gündüzleri beach club, akşamları ise modern ocakbaşı konsepti ile hizmet verecek. Güne kahvaltı servis ile başlayan mekan, gün boyu beach konseptine uygun bir menü ile karşımıza çıkıyor. Özel fırında hazırlanan pizzalar, Ege ve Akdeniz yeşilliklerinden salatalar, paella’dan, deniz mahsullü makarnaya Akdeniz lezzetleri, gündüz menüsünü oluşturuyor. Minimum 350 TL harcama ile ziyaret edilebilecek Danış Bodrumkoyun doğallıyla, iyi yemek ve kokteylin bir arada sunulduğu konforlu ortamı ile karşımıza çıkıyor.

danış

Özel fırında hazırlanan pizzalar, Ege ve Akdeniz yeşilliklerinden salatalar, paella’dan, deniz mahsullü makarnaya Akdeniz lezzetleri, gündüz menüsünü oluşturuyor. Minimum 350 TL harcama ile ziyaret edilebilecek Danış Bodrumkoyun doğallıyla, iyi yemek ve kokteylin bir arada sunulduğu konforlu ortamı ile karşımıza çıkıyor.

Danış Adres: Küçükbük mah. Fevzi Çakmak cad. No:32/1 Gündoğan/ Bodrum
Telefon: (0532) 620 80 45
Kıyaslamalı Bodrum Beach Club Bilgileri:
Gönderdi Restoran&Cafe&Pastane 8 Ağu 2021 13:20

Yorumlar (0)

Giriş Yapılmamış