Yardım

eKomşu sitesi, eski özlenen komşu dayanışmalarının tekrar yaşatılabilmesi için kurulmuştur. Burada yer alan tüm komşularınız gerçekten komşunuzdur. Burada siyaset ve dini konular dışında beğendiğiniz her şeyi paylaşabilirsiniz. Ancak daha çok mahallemizdeki etkinlikler, sıkıntılarımız, beğenilerimiz, acil duyurular gibi başlıkları paylaşmak ve belki de ortak ilgi duyan komşularımızı bir araya getirebilmek amacındayız.

Komşu Ekleme

Burada yer alan her üye bir “Komşu” dur. Komşularımızın bir kısmı bizim doğrudan tanıdıklarımızdan oluşabilir, bu nedenle üyelerimiz arasından daha yakın takip etmek istediklerinizi “Komşu” olarak ekleme talebinde bulunabilirsiniz. Bunun için herhangi bir üyemizin herhangi bir paylaşımı veya profil resmi üzerine geldiğinizde, altta “Komşu Ekle” tuşunu göreceksiniz. Bu tuşa basarak ilgili üyemize Komşuluk talebi gönderebilirsiniz. Bu üye talebinizi kabul ettikten sonra, ana sayfanızda bu üyenin paylaşımlarını görebilirsiniz.

 

Komşu Davet Etme

Burada da beraber olmak istediğin apartman veya mahalle komşularını, “Komşunu Davet Et” kısmından sitemize katılmaya çağırabilirsin. Daha sonra bu yeni üyeleri senin yakın komşuların arasına ekleyebilir veya sadece sizin göreceğiniz bir grup ile apartman veya ortak konularınızı paylaşabileceğiniz alanlar yaratabilirsiniz.

Gruplar

Gruplar, ortak bir beğeni veya ilgi alanı olan komşuları bir araya getirmek ve bu alan ile ilgili paylaşımlarını diğer gözlerden uzak yapabilmelerini sağlar. Bunun için önce “Gruplarım” seçilir, sonra “Yeni Bir Grup Oluştur” kısmı tıklanarak grup oluşturulur. Grup tipi “Halka Açık” seçilirse üye olsun olmasın herkes grubun içeriğini görebilir ve katılabilir. Özel seçilirse içeriği sadece üyeler görebilir ancak isteyen herkes bu gruba katılabilir. Gizli ise sadece kabul edilenlerin girebildiği ve paylaşımları görebildiği grup tipidir.

 

Gruba Üye Davet Etme

Blog Tanıtımları

Burada, sitemiz dışında oluşturulmuş çeşitli Blogları burada diğer üyelerimize duyurmak amaçlanmaktadır. Etiketler ve Kategori ile diğer üyelerin bu tanıtımı daha kolay bulmalarını sağlayabilirsiniz. Gizlilik ile bu paylaşımınızı kimlerin görebileceğini de ayarlayabilirsiniz.

Yaklaşan Etkinlikler

Bu kısımdan yaklaşan etkinlikleri görebilir veya yeni bir etkinlik oluşturabilirsiniz. Vereceğiniz adres Google map’de de görülebilir olacaktır.

 

Konular

Bu başlık altında genel bir konu olarak tartışılmasını, izlenmesini istediğiniz konuları paylaşabilirsiniz.

Videolar

Beğendiğiniz ve komşularınızla paylaşmak istediğiniz Youtube veya Vimeo’da olan videoları buradan paylaşabilirsiniz.

Mesajlar

Komşularınıza doğrudan mesaj gönderebilirsiniz. Bu mesajlar ortak alanlarda yer almaz ve sadece sizinle belirttiğiniz komşularınız arasındadır. Bunun için Yeni Mesaj Gönder kısmını seçerek mesajınızı göndermek istediklerinizi seçebileceğiniz gibi, Komşu olarak atamadığınız bir üyenin resmi veya ismi üzerine gelip buradan Mesaj’ı seçerek de göndermeniz mümkündür.